Uncategorized @fa

علت باد کردن کابینت چیست

علت باد کردن کابینت
علت باد کردن کابینت

علت باد کردن کابینت چیست ؟

یکی از سوالاتی که خیلی از نصاب کابینت ما پرسیده میشود این است که علت باد کردن کابینت چیست ؟ اگر کابینت ام دی اف دارید ممکن است باد کردن و متورم شدن را در آن مشاهده کنید واین سوال پیش می آید که دلیل باد کردن کابینت چیست ؟ وچگونه می توان آن را ترمیم کرد درست است که ورق های ام دی اف مقاومت بالایی دارند در برابر نفوظ نم و رطوبت اما در صورت عدم مواظبت آز آن  به خاطر نفوذ رطوبت به مرور زمان دچار فرسایش می شوند اما چگونه میشود این برآمدگی را برطرف کرد وراه های مواظبت از آن کدام است در ادامه با توضیحات بیشتر با ما همراه باشید .

درباره ورقهای pvc ضد آب بدانید
علت باد کردن کابینت

چرا کابینت باد می کند ؟

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم نفوذ نم ورطوبت به ام دی اف به مرور زمان باعث متورم شدن و فرسایش آن میشود واینکه نم تا چه اندازه ای می تواند کابینت ام دی اف را خراب کند به کیفیت جنس ام دی اف روکش دار بستگی دارد و اینکه آب تا چه عمق ام دی اف نفوذ کرده است اگر در قسمت هایی از کابینت مثلا زیر سینگ به مدت طولانی با آب برخورد داشته باعث کپک زدگی در چوب شده وتغییر رنگ داده امکان تر میم آن خیلی کم است و باید ام دی اف جدید جایگزین کرد .

  • ترمیم ام دی اف باد کرده
  • ضدآب کردن چوب
  • مزایای اسپری ضد آب
دنبال نصاب کابینت میگردی ؟!!

چگونه ام دی اف باد کرده را ترمیم کنیم ؟

همانطور که گفتیم ترمیم ام دی اف بستگی به عمق نفوذ آب دارد اگر این بادکردگی سطحی باشد می توان آن را ترمیم کرد ولی اگر به لایه های زیرین رسیده باشد باید , قسمت آسیب دیده را جدا کرد وقسمت جدیدی همرنگ آن جایگزین کرد  به سطح ام دی اف نگاه کنید اگر آسیب دیدگی مربوط به قسمت بالایی بود از پولیش مخصوص به ام دی اف برای ترمیم استفاده کنید از برچسب های شبیه ام دی اف هم می توان کمک گرفت اگر ام دی اف تا لایه زیر آسیب دیده بود با سمباده برقی سطح رو را تراش دهید تا موقعی که به لایه سالم برسید  بعد به وسیله بتونه آن را مسطح کنیدواز یک لایه رویی ام دی اف استفاده کنید .ولی بهترین راه حل,  جلوگیری از تماس چوب با رطوبت است .

ضد آب کردن چوب

برای جلوگیری از باد کردن وضد آب کردن چوب راه های مختلفی وجود دارد مثلا میتوان از اسپری ضد آب استفاده کرد این محلول بیشتر در قسمت هایی که ممکن است با آب برخورد داشته باشند استفاده می شود مانند زیر سینک اما در بعضی خانه ها برای دور سینک از چسب آکواریوم هم استفاده می شود که دوام چندانی ندارد ضد آب کننده ام دی اف به صورت جامد و مایع هستند ونیز انواع مختلفی دارند در کل همه انها از ترکیب های نانو هستند که چوب را از نفوذ باکتری , قارچه و نم مصون نگه می دارد .

مزایای اسپری ضد آب

از ویژگیهای اسپری ضد آب میتوان به مواردی اشاره کرد ازجمله , خاصیت ضد آب بودن , ضد پوسیده شدن چوب , جلوگیری از رشد قارچ وباکتری , جلوگیری از پوسیدگی چوب می شود , و همچنین در مقابل اشعه ماورا بنفش مقاوم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *