آموزش ها

آموزش تولید محصول

[cl-flipbox link_type=”container” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.classicwood.ir%2Fcabin-box-bathroom%2F|||” animation=”cardflip” easing=”ease” front_icon_type=”none” front_title=”” front_elmorder=”itd” front_bgimage=”1619″ front_bgimage_size=”tnail-1×1″ back_title=”محصولات ما” back_title_size=”25px” back_desc=”بهترین کابینت روشویی با کیفیت رنگ خودرو
تولید بهترین و جدیدترین آینه باکسهای موجو در بازار
کاملا ضد آب و قابل شستشو” back_elmorder=”tdb” back_bgcolor=”#9344e2″ back_textcolor=”#130d51″ back_bgimage=”1606″ valign=””]

به نام یزدان پاک

آموزش تولید کابینت روشویی  و آموزش رنگ کاری صحیح

آموزش تولید کابینت روشویی را دنبال نمایید  و مراحل تولید را به ترتیب دنبال کنید .

امیدواریم بتوانیم در این زمینه با پشتیبانی شما عزیزان به پیشرفتمان ادامه دهیم . بنده مراحلی از تولید محصولات روشویی را در این صفحه توضیح میدهم . و تجربه ای را که کسب نموده ایم را در اختیار شما به خصوص همکارانمان قرار میدهیم . امیدواریم که این آموزش تولید کابینت روشویی باب میلتان باشد . به خصوص همکارانمان که تازه در این زمینه فعالیت میکنند . و قصد تولید و پخش کابینت روشویی را دارند نیز بایستی به تمامی نکات این آموزشها دقت نمایند . چرا که تمامی خسارات و ضرر و زیانها را پشت سر گذاشته ایم و چنانچه دوستان به این نکات توجه نمایند میتوانند با به کارگیری از تجربیات ما و پشتکار خودشان تولید کابینت روشویی و دیگر محصولات سرویس بهداشتی را در خط تولید اجرایی نمایند .

1.تهیه مواد اولیه مرغوب

آموزش تولید کابینت روشویی

الف:ورق pvc

چنانچه با تعریف ورق  pvc آشنا هستید بایستی در تهیه آن به چند نکته مهم دقت نمایید .

a.انتخاب ورق pvc

ورقی را که انتخاب میکنید باید از سطحی کاملا صاف برخوردار باشد . چرا که اگر جز این باشد به ظاهر مشکلی نیست  اما در طی آسترکاری محصول دچار مشکل میشوید . در نهایت نیز میبینید که فر آیند کار از انتظار شما فاصله دارد .

b.ساختار ورق pvc

مواد اولیه به کار رفته در  تولید کابینت روشویی یا محصولات دیگر سرویس بهداشتی بایستی حاوی تراکم مناسبی باشد . زیرا کابینها را تا حد ممکن از استفاده از پیچ ها باید خالی گذاشت . و برای مونتاژ کردن آن باید بیشتر از میخ و چسبهای مخصوص استفاده کرد . که در ادامه آموزش همه اینها را به طرز کامل توضیح خواهم داد . خب پس باتوجه به رعایت استفاده از یراقهای پیوند دهنده بایستی جنس محصول از کیفیت پیوند ملوکولی خوبی برخوردار باشد . یا به عبارت دیگر  بایستی مغز ورق خالی از هر گونه حباب باشد . فریب ارزان بودن ورقها را نخورید . هر گرانی بی حکمت نیست . گر چه ورقهای pvc قیمتش سر به فلک کشیده و مایه تاسف است اما به ادامه تولید فکر کنید و مشتریان رااز خود نرانید .

c .مراقب باشید که حتما ورق استاندارد بخرید .

ورقهای pvc را در ابعاد 124*244 تهیه نمایید و از خرید در ابعاد کوچتر که با قیمت ارزانتری محاسبه میشود خودداری کنید . این نکته شاید خنده دار به نظر برسد . اما در طی تولید متوجه میشوید که از چند نکته حایز اهمیت است . یکی اینکه دورانداختنیها یا به اصطلاح پرتیهای ورق در ابعاد متفرقه بیشتر ازورقهای  استاندارد است . و دیگر اینکه با اطمینان بگویم که  برشکاری سایزهای متفرقه بایستی توسط برشکاران حرفه ای با بیشتر از ده سال سابقه کار انجام شود . که با این وجود نیز کار اشتباهیست .

یکی به دلیل اینکه بدون شک ورقهای متفرقه در ضخامت با یکریگ اختلاف دارند . و این نکته باعث وجود مشکلات جبران ناپذیری در حین مونتاژ محصول شود . و دیگر اینکه چون تعداد قطعات کار به هم میریزد . حتما در زمان کلاف کابینها با نامساوی بودن تعداد قطعات روبرو میشوید .

آموزش تولید کابینت روشویی

ب.رنگ

هم اکنون نیز بسیاری از دوستان از رنگهای روغنی ساختمان در  تولید کابینت روشویی استفاده میکنند . این امر تنها ارزان بودن رنگ و کم هزینه بودن تولید را به دنبال دارد . اما  تنها دلیل به کار بردن رنگ در تولید کابینت روشویی  یا آینه دستشویی و اصلا در تمامی محصولات به وجود آوردن نمایی زیباست . که رنگهای روغنی نه تنها این نما را ایجاد نمیکنند . بلکه به مرور زمان به رنگ زرد تغییر رنگ میدهند . لذا ما نیز در اوایل تولید از این رنگها استفاده میکردیم . تا اینکه به عوارض کار را به دنبال دیدیم . و بعد از کلی ضرر و زیان این رنگها را کنار گذاشته و تولید خود را با رنگهای خودرو ادامه دادیم . که  هم از براقیت خاص وشکیلی برخوردار است و هم ماندگاری فوق العاده ای دارد . همچنین نسبت چسبندگی آن بسیار بالاتر از رنگها روغنی است .

آموزش تولید کابینت روشویی

پ:مکملات و طرز ترکیب آنها

رنگ کاری بسیار حساس و حایز اهمیت است . چنانچه دوره ای ندیده اید و میخواهید خودتان شروع کنید  . حتما این مقاله ما را بخوانید . قبل از اینکه ضررو زیان جبران ناپذیری به تولید خود وارد کنید . خب وقت را از دست نمیدهیم و میریم سر اصل مطلب . در ضمن این آموزش تنها به آموزش رنگ کاری در زمینه کابین روشویی محدود نمیشود . و شما در هر زمینه ای که هستید میتوانید از این آموزش در بخش رنگ کاری خودتان استفاده کنید . در ابتدا بایستی زمینه لازم برای یک رنگ کاری خوب را داشته باشید .

a.اتاق رنگ

فضای لازم برای رنگ کاری بستگی به حجم تولید و وسعت سالن شما دارد . بنده کمترین فضا را در نظر میگریم و شما نیز خودتان  محسابه کنید . یک بخش از سالن شما بایستی به پولیش کاری اختصاص یابد . در بخش پولیش کاری باید یه سری وسایل داشته باشید . مانند:

1.سمباده 180 , پوساب 1000 و 2000 و 3000

2.پارچه ;

3.کاردک و تیغ کاتر ;

4.بتونه فوری ;

5.رنگ پلاستیک ;

6.بتونه سنگی ;

7.سمباده برقی ;

پولیش کاری

کابین بایستی قبل از آستر کاری پولیش کاری شود و خالی  از هرگونه لبه های اضافی باشد . برای این کار ابتدا توسط بتونه فوری یا رنگ پلاستیک (بستگی به میزان فاصله دارد)تمامی فاصله های بین بدنه های مونتاژ شده را برطرف نمایید . تا اینکه کار به اصطلاح یکدست شود . در این بخش باید دقت کنید که هیچ فایله ای بین قطعات مونتاژ شده باقی نماند . سپس تمامی سطح کار را به دقت چک میکنیم  . و هر جایی را که بر اثر ضربه یا حالا به هر دلیلی فرورفتکی ایجاد شده است را به وسیله بتونه سنگی پر نماییم . مراقب باشید در قسمت سطح کار فقط از بتونه سنگی استفاده کنید چرا که بتونه ها از خود حباب ایجاد میکند و پس از رنگ کاری به صورت حفره روی کار خود را نشان میدهد . بتونه سنگی دو مکمل دارد که یکی از آن به صورت پماد میباشد . که نسبتش به بتونه یک دهم است . پس از کشیدن بتونه سنگی مدت یک ساعت صبر کنید تا حسابی خشک شده و آماده پولیش شود .

(البته در فصل تابستان نیم ساعت کافیست ) پس از آن که بتونه ها آماده پولیش کاری شد با یک دستمال خیس کل سطوحی که میخواهید رنگ کاری کنید را مرطوب و با یک سمباده 1000 آن را سمباده بکشید . سپس آن را خشک نموده و آماده آستر کاری شوید . بهترینهای کابینت روشویی و آینه دستشویی

تولید و نصب تخت کمجا

آموزش تولید کابینت روشویی

آسترکاری :

جهت آسترکاری بایستی فقط از تینر 20000 استفاده کنید . جهت رنگ کاری نیز همینطور  نسبت تینر به آستر با توجه به برندهای مختلف متفاوت است . تا حدی آن را ترکیب نمایید که وقتی قلمی که با آن ترکیب مینمایید را از آستر بیرون کشیدید . آستر به صورت قطره ای پایین نریزد بلکه به صورت خطی باشد و همینطور روان هم باشد . همیشه یک پیستوله مخصوص رنگ و یک پیستوله مخصوص آستر به کار ببرید و پس از رنگ کاری آنها را دمونتاژ نموده و در ظرف تینر یا بنزین بگذارید بماند . تا روزنه های آن تسط رنگ بسته نشود که این اصلا خوب نیست و اگر پیسوله برای سری بعد بسته شود دیگر رنگ کاری استاندارد نیست .

آموزش تولید کابینت روشویی

ت:یراقها در محصولات روشویی

الف:گل گوشه و نوار تزیینی

به دلیل طولانی بودن مراحل تولید کمتر کارگاههایی اقدام به تولید کابینهای طرحدار مینمایند . لذا بایستی به این نکته توجه نمایید که اکنون بایستی هرروز مدل جدید را راهی بازار نموده  . و از بسنده کردن به طرحهای پیش پا افتاده خودداری کرد . خب طبیعتا برای طرحدار کردن محصول خود بایستی به تزیینات و نوع پایه ها و درب کابین توجه خاصی داشته باشیم . ابتدا باید جهت خرید گلها و نوارهای pvc “طرحدار” اقدام کنید .

گلهای منبتی در انواع و اقسام مختلف در بازار یافت میشوند . اما شما باید در انتخاب گلها به سایز کابین توجه کنید و آن را زیاد شلوغ نکنید . همچنین سعی کنید حتما از گل گوشه ها استفاده نمایید . و نکته مهم تر اینکه حتممممما زمان خرید به انعطاف پذیری گلها دقت  کنید . چنانچه گلها در جنس pvc و رزین انعطاف پذیر نباشد در حین رنگ کاری شاهد فاصله شدید گلها از کار میشوید و مجبور میشوید آن را با بتونه پر کنید که این کار اصلا جالب نیست .و در آخر اینکه به ست محصولات خود توجه کنید :

چنانچه  کابین را با آینه باکس ست میکنید گلها را جفت و جور خریداری نمایید .

آموزش تولید کابینت روشویی

2. آموزش رنگ کاری

مواد لازم

الف:پیستوله رنگ

سعی کنید که حتی الامکان پیستوله رنگ پاش را فقط برای رنگ استفاده کنید و همچنین در مورد پیستوله آستر . پیستوله رنگ را در زمان خرید با مقدار بازدهی1.8 خریداری نمایید . مقدار زادهی سوزن در قسمت خروجی پیستوله درج شده است .

ب:درایر یا فیلتر آب و روغن قوی

چنانچه در مسیر باد کمپرسور تله آب و یا فیلتر و یا سپراتور وجود نداشته باشد رنگ کاری شما هیچ ثمری به دنبال نخواهد داشت . چرا که وجود آب در مسیر رنگ به دلیل ترکیب نشدن با رنگ ایجاد حفره های ریز به تعداد بالا به همراه دارد . همچنبن وجود روغن که نه تنها حفره بلکه بعد از گذشت یک یا دو دقیقه حفره آن بزرگتر هم میشود .

ضمنا در رنگ کاری صنف کابین روشویی استفاده انواع فیلتر آب و روغن  کوچک تکی یا دومنظوره رایج در کمپرسورها نیز تاثیری نخواهد داشت . چنانچه درایر سر راه کمپرسور باشد که عالیییست . اما قیمت درایردر بازار  از 5 میلیون تومان به بالاست . دستگاه فیتر آب و روغن و یا مختص روغن نیز در بازار عرضه میشود  . چنانچه فیلتر مناسبی جهت استفاده در رنگ کاری پیدا نکردید و یا قیمتها بالا بود .

آموزش تولید کابینت روشویی

پ:مکملات

رنگ 21 خودرو:بهترین رنگ موجود و کاربردی برای استفاده در کابین روشویی .

هرگز از رنگهار روغنی استفاده نکنید چرا که پس از مدتی یا تغییر رنگ میدهد و اصلا براقیت هم ندارد . هاردنر hardner  :اگر در ترکیب رنگ از هاردنر استفاده ننمایید رنگ شما هرگز کاملا خشک نمیشود . و با کوچکترین تماس با اشیا دچار آسیب جدی میشود . البته رنگهای سری جدید خود دارای هاردنر میباشد .

اما اعتماد نکنید و حتما هاردنر اضافه نمایید .

کیلر : استفاده از کیلر صرفاذ جهت براق تر کردن رنگ میباشد و رنگ را بسیار شفاف میکند . (فقط مراقب باشید در کارهای سری و روی تیراژ چنانچه خواستید برند هر کدام از مکملات را عوض کنید :

حتما یک نمونه کار بزنید و یک هفته آن را در کارگاه نگه دارید و از همه جنبه های کیفی آن را تست کنید .چرا که محصولات شیمیایی اصلا  قابل اعتماد نیستند .)

ت:تینر مناسب :بهترین تینر مناسب جهت رنگ کاری تینر 20000 میباشد .

حتی تینر 10000 هم استفاده نکنید چرا که حفره ایجاد میکند .

ج:صافی رنگ : توصیه من به شما استفاده از جوراب زنانه است که یکی از بهترین صافیهای رنگ است .

طریقه ترکیب رنگ :

به ازای هر پیمانه رنگ 1/4 هاردنر  و  1/3 کیلر اضافه کنید و تینر را هم همانند ترکیب در مرحله آسترکاری اضافه کنید .

آموزش رنگ کاری :

ابتدا رنگ ترکیب شده را حسابی هم بزنید . سپس جوراب را در دهانه پیستوله قرار دهید . و رنگ را پس از رقیق شدن درون پیستوله بریزید و رنگ کاری را شروع کنید .

ادامه دارد…….

آموزش تولید کابینت روشوییآموزش رنگ کاری صحیح – تولید کابینت روشویی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “8”

 1. مصطفی گفت:

  سلام دوست عزیز مرسی از مطالب خیلی خوبتون بنده کارم ام دی اف ولی میخام کابین پی وسی تولید کنم البته در کشور عراق این کار تولید کنم در مورد رنگ کاری جای هست من بیام بهم اموزش بدین هزینه اش هم مهم نیست با تشکر اینم شماره من لطف کنید تماس بگیرین ممنون میشم حتی میتونم یک ماه بیام پیش شما هم براتون رایگان کار کنم هم پولی بدم که رنگ کاری بهم یاد بدین ممنون میشم کمک کنید بهم این شماره. من 09125592293

  1. رضا گفت:

   سلام من استا کار کابینت روشویی هستم
   اگه نجار ماهر خواستید در خدمتم

 2. عبدالله احمدی گفت:

  سلام چگونه اموزش ساخت کابینت روشویی انجام میشه ممنون

 3. منتظر گفت:

  ممنونم خیلی کمک کننده بود

 4. جواد شیرمردی گفت:

  سلام دوست عزیز ما هم تازه این کار رو شروع کردیم به مرحله رنگ رسیدیم به مشکل خوردیم البته ما برای رنگ کاری از درایر استفاده نکردیم براقی رنگ خوبه ولی بعد رنگ زرات ریزی روی کابین مشاهده میشه حالا نمیدونم چیکار کنم لطف میکنید اگه راهنمایی کنید

  1. احسان گفت:

   سلام این خاصیت رنگهای پلی ارتان هس که جوش میزنه شما اول یک دست بزنید اجازه بدید ده دقه بمونه دوباره یه دست دیگه بزنید .در ضمن رنگ وهردنر کار با هم مخلوط کردید اجازه بدید ده دقه بمونه بعد استفاده کنید اطلاعات بیشتر تماس بگیرید ۰۹۱۰۳۸۰۸۶۵۶

 5. مهدی گفت:

  سلام وقت شما بخیر بابت مطالبتون تشکر میکنم این اطلاعات شاید تلاش سالها زحمت باشه ممنون که بدون هیچ چشم داشتی در اختیار دیگران قرار میدید، این یعنی انسانیت، درود فراوان بر شما

 6. علی گفت:

  درود یزدان پاک بر شما ایرانی آزاد اندیش بیان نمودن پیشینه ای اینچنین ژرف بدون چشم داشتی نشانه اندیشه ای آزاد و فراتر از کسب درآمدی که بعضی آن را پول مینامند است و بنده همچنان که از آموزش زیبا و کاملتان استفاده کردم تو صد چندان از پندار نیکتان و گفتار نیکتان شادمان گشتم.در پناه ایزد پاک باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.